Belmond » Servis » Náhradní díly » Motobaterie Motobatt, Midac a B&N

Motobaterie Motobatt, Midac a B&N

Nabízíme motobaterie i autobaterie různých kapacit a s různým výkonem. Motobaterie jsou vhodné do všech dopravních prostředků. Motobaterie do motorky či baterie do motocyklu, mopedu, skútru, čtyřkolky i samozřejmě autobaterie do automobilu. Baterie se rozdělují do kategorií podle použité technologie: 

  • autobaterie a motobaterie zaplavené (s kapalným elektrolytem)
  • autobaterie a motobaterie zasáknuté AGM
  • autobaterie a motobaterie gelové

AGM autobaterie případně motobaterie mají elektrolyt zasáknutý ve skelném rounu. Dalšími parametry nejčastěji používanými jako rozlišovací kritéria výběru vhodné autobaterie nebo motobaterie je rozměr baterie a její startovací výkon v ampérech.

Belmond provozuje velkoobchod i maloobchod s kvalitními motocyklovými bateriemi Motobatt a Midac SpA. Navštivte nás v naší kamenné provozovně!

Motobaterie Motobatt

Motobatt začala s výrobou prémiových moto baterií v roce 2008. Definovali si cíl produkovat vysoce kvalitní moto baterie vhodné do extrémních podmínek. Po splnění tohoto cíle se Motobatt nezastavil a přináší do tohoto bateriového odvětví něco zcela nového. Unikátní systém Quadflex, který díky čtyř pólovým vývodům a nástavcům dodávaných s motobateriemi umožňuje rozsáhlou škálu typů motobaterií (cca 195 druhů), nahradit 34 typy motobaterií Motobatt.

Co je uvnitř baterií Motobatt?

Absorbed Glas Matt battery – zkráceně AGM vyjadřuje, že v motobaterii není volný elektrolyt, ale je nasáklý ve skelném rouně. Někdy bývají AGM baterie mylně označovány jako gelové. Další výhodou je fakt, že motobaterie Motobatt je plně uzavřená. Motobaterie se naplní a zformují přímo v továrně, což zajistí nesporné výhody. Do motobaterie se dostane pouze elektrolyt, který je navržen, schválen a zkontrolován přímo výrobcem. Při plnění baterií u prodejce či v domácím prostředí nelze zaručit jeho kvalitu. Neoriginální (nečistý) elektrolyt zkracuje životnost baterie. Další výhodou je řízený nabíjecí proces realizovaný počítačem, kterého by prodejce nebo koncový uživatel nebyl schopen docílit.

Jak je možné, že motobaterie Motobatt mají vyšší výkon než konkurenční baterie?

Obvyklá konstrukce motobaterie, která obsahuje elektrolyt, poskytuje obvykle výkon na samé hranici skutečné potřeby motocyklu. Díky technologie AGM v kombinaci a plněním baterie přímo u výrobce, je umožněno v motobateriích Motobatt zvýšit plochu a počet olověných elektrod v jednotlivých článcích. Tím se významně zvyšuje výkon motobaterie, kapacita i spolehlivost.

POZOR, mnoho typů „levných neznačkových“ motobaterií může být levných proto, protože obsahují méně olova a více kyseliny. Tato motobaterie Vám přestane sloužit velmi brzy.

Proč je baterie motobatt vhodná i do extrémního prostředí?

Motobaterie Motobatt funguje na stejném principu, jako „zaplavené motobaterie“, ovšem rounové separátory (AGM) jí dávají výrazné výhody

  • Motobaterie Motobatt jsou odolné proti extrémním vibracím, jsou tedy vhodný pro motocross, čtyřkolky, terénní vozy
  • Motobaterie Motobatt redukují nebezpečí zkratu článku vlivem sulfatace
  • Vysoká odolnost motobaterií Motobatt k hlubokému vybití. Běžné motobaterii škodí již několik hodin na úrovni vybití okolo 50%, AGM motobaterie Motobatt dokáží jít bez výrazné ztráty celkové kapacity až do extrémních hodnot kolem 70% vybití.
  • Odolnost motobaterie Motobatt k různým režimům provozu. Pro motocykly je obvyklý nepravidelný provoz, tedy častá období, kdy motobaterie zůstává v nedobytém stavu.
Veškeré náhradní díly, autobaterie a motobaterie jsou dostupné v naší kamenné prodejně v Praze. Přijeďte se k nám podívat a vyberte si přímo na místě. Nechte si poradit od naší odborné obsluhy.

Belmond Group - tradice již 20 let.

  • Informace
  • Motobaterie Motobatt, Midac a B&N